Samorządy

 

Powiat Wrzesiński


Powiat wrzesiński leży w środkowej części województwa wielkopolskiego. Siedziba powiatu to miasto Września. Cały obszar o powierzchni 704 km2 rozciąga się w zachodnio-środkowej części Pojezierza Wielkopolskiego wchodzącego w skład geograficznego pasa Wielkich Dolin. Powiat wrzesiński to region o szczególnym znaczeniu. Wynika ono z położenia w obrębie ważnego centrum komunikacyjnego i gospodarczego naszego kraju - Poznania. Głębokie zakorzenienie w przeszłości, bogactwo dorobku kulturalnego, cenne zabytki architektury, niezwykłe walory przyrodniczo-krajobrazowe - to wszystko stanowi o coraz lepiej wykorzystywanych możliwościach rozwoju turystyki i agroturystyki. Nie bez znaczenia jest stosunkowo wysoki standard życia w tym regionie. Przebiegająca przez powiat nowoczesna, licząca ponad 250 kilometrów, autostrada A2 oraz skrzyżowanie dróg krajowych podnoszą atrakcyjność terenów inwestycyjnych. Dziedzictwo kulturowe splata się tu na każdym kroku z nowoczesnością.

W skład powiatu wchodzą następujące gminy:

 

Kontakt:

ul. Chopina 10, 62-300 Września

tel. centrala 61 640 44 44,
tel. sekretariat 61 640 44 50
fax 61 640 20 51

Starosta wrzesiński - Dionizy Jaśniewicz

Wicestarosta wrzesiński - Waldemar Grzegorek

Sekretarz powiatu - Bożena Nowacka

Skarbnik powiatu - Beata Walkowiak

gminy partnerskie

Dołącz do najlepszych

Stowarzyszenie Samorządowe A2 Wielkopolska skupiające 16 jednostek samorządowych łączy jeden wspólny cel, czyli promowanie i przyciągnięcie do siebie jak najwięcej inwestorów, zarówno polskich jak i zagranicznych.

Inwestycje Gmina

PRZEKONAJ SIĘ SAM

Pokazali jak przyciągnąć inwestora

Blisko 70 uczestników wzięło udział w konferencji pn. „Rola samorządu w procesie pozyskiwania inwestora” zorganizowanej w dniu 6 listopada w gminie Stare Miasto. Organizatorami wydarzenia było Stowarzyszenie Samorządowe A2-Wielkopolska oraz Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski – Centrum Obsługi Inwestora.

Inwestycje Gmina

PRZEKONAJ SIĘ SAM

Targi China Homelife Show, Warsaw Expo w Nadarzynie w dniach 07-09 czerwca 2016 roku

Zarząd Stowarzyszenia Samorządowego A2 – Wielkopolska zaprasza do udziału w V edycji workshopu Europy Centralnej i Wschodniej podczas targów China Homelife Show, Warsaw Expo w Nadarzynie, które odbędą się w dniach 07-09 czerwca 2016 roku, to największa tego typu impreza w Polsce.

Inwestycje Gmina

PRZEKONAJ SIĘ SAM

ul. Główna 16B, 62-571 Stare Miasto
Telefon: 63 241 62 16
E-mail: biuro@a2wielkopolska.eu

Copyright © 2014 A2 wykonanie