Samorządy

 

Grodzisk Wielkopolski

Gmina Grodzisk Wielkopolski jest aglomeracją miejsko-wiejską, o charakterze typowo przemysłowym - rolniczo.
Istniejące rolnictwo pracuje głównie pod potrzeby istniejącego przemysłu: przetwórstwo pieczarek, ubojnie trzody chlewnej i drobiu, młyn przemysłowy i mieszalnia pasz, a  także powstała w ubiegłym roku nowoczesna chłodnia składowa z bazą transportową. Głównie jednak o sile naszego przemysłu stanowią zakłady branży tapicerki samochodowej, siedzeń do wagonów, mebli tapicerowanych, stolarki aluminiowej i plastikowej oraz produkcji wysokiej jakości parkietu.
Odkryte przed 30 laty złoża gazu ziemnego spowodowały rozwój także tego przemysłu na naszym terenie. Przy istniejącej Mieszalni Gazu w Snowidowie powstał nowoczesny zakład specjalizujący się w oczyszczaniu gazu ziemnego z azotu. Techniką  poprzez skraplanie w wyniku czego powstaje skroplony gaz ziemny LNG
Od wieków woda stanowi duże bogactwo naszej gminy. Jest ona podstawową bazą surowcową do produkcji wód mineralnych i smakowych.
Tak szeroki asortyment działalności przemysłowej, w gminie liczącej niespełna 20 tys. mieszkańców nigdy nie mógłby powstać, gdyby nie przyjazny klimat jaki stwarza dla tej działalności grodziski samorząd. 
Na naszym terenie jest ponad 40 ha gruntów przeznaczonych pod aktywizację gospodarczą. Są to tereny należące do gminy i osób prywatnych, chętnych sprzedać je na potrzeby powstania nowych zakładów pracy, a tym samym przyczynić się do rozwoju gospodarczego gminy. 

ul. Stary Rynek 1
62-065 Grodzisk Wielkopolski
tel. 061 44 53 000
fax. 061 44 53 017
e-mail: grodzisk@grodzisk.wlkp.pl
www.grodzisk.wlkp.pl

Urząd Miejski w Grodzisku Wielkopolskim
czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 16:00.

gminy partnerskie

Dołącz do najlepszych

Stowarzyszenie Samorządowe A2 Wielkopolska skupiające 16 jednostek samorządowych łączy jeden wspólny cel, czyli promowanie i przyciągnięcie do siebie jak najwięcej inwestorów, zarówno polskich jak i zagranicznych.

Inwestycje Gmina

PRZEKONAJ SIĘ SAM

Pokazali jak przyciągnąć inwestora

Blisko 70 uczestników wzięło udział w konferencji pn. „Rola samorządu w procesie pozyskiwania inwestora” zorganizowanej w dniu 6 listopada w gminie Stare Miasto. Organizatorami wydarzenia było Stowarzyszenie Samorządowe A2-Wielkopolska oraz Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski – Centrum Obsługi Inwestora.

Inwestycje Gmina

PRZEKONAJ SIĘ SAM

Targi China Homelife Show, Warsaw Expo w Nadarzynie w dniach 07-09 czerwca 2016 roku

Zarząd Stowarzyszenia Samorządowego A2 – Wielkopolska zaprasza do udziału w V edycji workshopu Europy Centralnej i Wschodniej podczas targów China Homelife Show, Warsaw Expo w Nadarzynie, które odbędą się w dniach 07-09 czerwca 2016 roku, to największa tego typu impreza w Polsce.

Inwestycje Gmina

PRZEKONAJ SIĘ SAM

ul. Główna 16B, 62-571 Stare Miasto
Telefon: 63 241 62 16
E-mail: biuro@a2wielkopolska.eu

Copyright © 2014 A2 wykonanie